reklama
 
 

Vaše vítězství jsem čekal. Rusové chtějí stabilitu, kterou ztělesňujete, napsal Zeman Putinovi

19. 3. 2018 15:36
Putin vyhrál nedělní prezidentské volby v Rusku přesvědčivě v prvním kole, když získal 76,67 procenta hlasů. Férovost voleb ale kritizovala mimo jiné Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Praha - Prezident Miloš Zeman blahopřál svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi ke zvolení do dalšího funkčního období. V gratulaci také uvedl, že by Putina rád přivítal v Česku.

"Nebudu skrývat, že jsem vaše opětovné zvolení očekával a není pro mě tudíž překvapením. Vaše přesvědčivé vítězství svědčí o tom, že drtivá většina Rusů preferuje stabilitu, předvídatelnost a perspektivnost, které ztělesňujete. Silná voličská podpora je také odrazem důvěry, již ruští občané ve vaše prezidentství vkládají," napsal Zeman do Moskvy.

Český prezident doufá, že se styky mezi Českem a Ruskem budou dál rozvíjet. "Velký potenciál stále skýtají i nepolitické vztahy mezi takzvanými 'obyčejnými lidmi'; ty totiž přispívají k lepšímu vzájemnému poznání, které je nejlepším receptem proti nejrůznějším stereotypům a klišé, které jsou v obou našich zemích bohužel stále přítomné," sdělil prezident, který Putina pozval do Česka.

"Těším se, že vám budu moci oplatit vaši pohostinnost během mé loňské návštěvy Ruska a přivítat vás v České republice," dodal.

Putin vyhrál nedělní prezidentské volby v Rusku přesvědčivě v prvním kole, když získal 76,67 procenta hlasů. Férovost voleb ale kritizovala mimo jiné Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, podle níž ruské úřady omezovaly politická práva občanů a základní svobody, jako je svoboda shromažďování a svoboda slova.

autor: sw | 19. 3. 2018 15:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama