Validátory pro Opencard už jsou na všech linkách metra

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 9. 2010 12:45
Dobíjení a kontrola jízdného na pražské elektronické jízdence je zase o něco snažší

Praha - Dopravní podnik hlavního města Prahy dnes zahájil provoz automatů pro nabíjení a kontrolu jízdného na elektronických kartách Opencard na lince A.

Síť tzv. validátorů byla navíc rozšířena o nové přístroje na linkách B a C. Cestující si mohou nově dobíjet a kontrolovat jízdné ve stanicích trasy C: Letňany, Prosek a Chodov. Na lince B přibyly validátory ve stanicích: Křižíkova a Rajská zahrada.

Aktuální rozmístění validátorů

Ve stanicích metra

  • Na lince A: Depo Hostivař, Skalka, Strašnická, Želivského, Flóra, Jiřího z Poděbrad, Náměstí Míru, Muzeum , Můstek , Staroměstská, Malostranská, Hradčanská a Dejvická.
  • Na lince B: Zlíčín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada a Černý Most.
  • Na lince C Letňany, Prosek, Ládví, Kobylisy, Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Budějovická, Kačerov, Roztyly, Chodov, Opatov a Háje.

V infocentrech

  • Anděl, Nádraží Holešovice a Muzeum.

V předprodejích

  • V budově Centrálního dispečinku (Na Bojišti 5, Praha 2) a ve stanici Letňany.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy