Václav Klaus na korečkovém bagru. Prezident křtil rypadlo Severočeských dolů

Václav Klaus na korečkovém bagru. Prezident křtil rypadlo Severočeských dolů
Dílem českých techniků a konstruktérů.
Přijel do Duchcova k dolu Bílina pokřtít nové velkorýpadlo KK 1300.
Vzdát hold tomuto novodobému dinosaurovi přijel i místopředseda Věcí veřejných a starosta Litvínova Milan Šťovíček, ředitel Severočeských dolů Jan Demjanovič, poslanec a automobilový závodník Milan Urban i starosta Teplic Jaroslav Kubera.
Po přípitku je čas k dílu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 6. 2011 15:18
Prezident Klaus slavnostně spustil velkorypadlo KK 1300, které si za jeden a půl miliardy pořídil důl Bílina společnosti ČEZ.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy