Václav Klaus na korečkovém bagru. Prezident křtil rypadlo Severočeských dolů

Václav Klaus na korečkovém bagru. Prezident křtil rypadlo Severočeských dolů
Dílem českých techniků a konstruktérů.
Přijel do Duchcova k dolu Bílina pokřtít nové velkorýpadlo KK 1300.
Vzdát hold tomuto novodobému dinosaurovi přijel i místopředseda Věcí veřejných a starosta Litvínova Milan Šťovíček, ředitel Severočeských dolů Jan Demjanovič, poslanec a automobilový závodník Milan Urban i starosta Teplic Jaroslav Kubera.
Po přípitku je čas k dílu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 6. 2011 15:18
Prezident Klaus slavnostně spustil velkorypadlo KK 1300, které si za jeden a půl miliardy pořídil důl Bílina společnosti ČEZ.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy