Chilské pero a Klaus v rukou vtipálků, podívejte se

Chilské pero a Klaus v rukou vtipálků, podívejte se
"Případ s perem vyřešen"
Foto: http://ateo.cz
Domácí Domácí
14. 4. 2011 12:52

Praha - Televizní nahrávka, ve které si český prezident Václav Klaus uzme protokolární pero, se stala internetovým hitem.

Tématu se vzápětí chopili vtipálci, kteří vytvořili řadu méně či více povedených fotokoláží.

Některé z nich si můžete prohlédnout v následující galerii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy