Další dva české vlaky projely návěst stůj, jeden vykolejil. Nikdo se nezranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 8. 2021 17:12
V Žatci na Lounsku projel ve čtvrtek ráno rychlík jedoucí z Mostu do Plzně návěst stůj. Událost se obešla bez zranění, trať byla v době vyšetřování incidentu neprůjezdná, sdělil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Na událost upozornil server Zdopravy.cz. Na nádraží v Ústí nad Labem - Západ rovněž ve čtvrtek ráno vykolejil vlak, jak upozornila Česká televize, opět projel návěst stůj.
Návěstidlo na železniční trati.
Návěstidlo na železniční trati. | Foto: Wikimedia Commons - Neznámý autor (CC BY 2.0)

Proč strojvedoucí v Žatci návěstidlo projel, odborníci vyšetřují. "Trať v 5:56 projel rychlík přes odjezdové návěstidlo zakazující jízdu ve směru na Podbořany s tím, že se to obešlo bez dalších následků, ale po dobu šetření byl provoz na Podbořany zastavený a od 7:45 je provoz obnoven," řekl Gavenda. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že škody na drážních vozidlech byly odhadnuty na 20.000 korun.

V Ústí nad Labem byl provoz omezený během nakolejování vlaku, kdy bylo nutné vypojit trakční vedení. "Došlo k vykolejení osobního vlaku, bylo to na manipulační koleji při posunu, nebylo to při běžném provozu," uvedl Gavenda. Dodal, že strojvedoucí nerespektoval návěstidlo zakazující jízdu a vlak vykolejil dvěma podvozky. Škoda byla předběžně odhadnuta na více než 300 tisíc korun, incident se obešel bez zranění.

Bez povolení projel podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ve středu strojvedoucí expresu z Mnichova úsek u obce Milavče na Domažlicku, poté se tam srazily dva vlaky. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky. Tři lidé zemřeli. Dva z nich jsou čeští strojvůdci vlaků, z toho jeden řídil německý rychlík, v něm cestovali i cizinci. Třetí obětí byla žena, která cestovala v protijedoucím regionálním vlaku. Desítky dalších lidí se zranily, někteří těžce. Materiální škody přesáhnou 100 milionů korun.

Video: Srážka vlaků na Domažlicku z leteckých záběrů

Srážka vlaků na Domažlicku: Letecké záběry a vyprošťování | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy