V zákulisí cesty premiéra Nečase do Paříže

V zákulisí cesty premiéra Nečase do Paříže
Petr Nečas sestupuje na francouzskou půdu v doprovodu české velvyslankyně ve Francii Marie Chatardové.
S Nečasem cestovala i delegace českých podnikatelů. V ní i generální ředitel společnosti ČEZ Martin Roman -neklamný signál, že jednání v Paříži se měla vést také o zakázce na dostavbu jaderné elektrárny Temelín, o kterou má zájem francouzská společnost Areva.
Hned po příletu vyrazil premiér směrem k paláci Matignon, sídlu francouzského premiéra Francois Fillona. Čestná stráž před Matignonem očekává Nečase. Muže s charakteristickými uniformami měl Nečas potkat v Paříži ještě jednou - u prezidenta Nicolase Sarkozyho.
Nečas s Fillonem podepsali akční plán strategické spolupráce mezi Českem a Francií do roku 2013. Tedy do roku, kdy má padnout rozhodnutí o tom, kdo dostaví Temelín. O zakázku soutěží také americký Westinghouse a rusko-české konsorcium Atomstrojexport.
Foto: Tereza Šídlová
Tereza Šídlová
14. 2. 2011 16:22

Paříž - Premiér Petr Nečas se poprvé vydal na návštěvu velké nesousední země. Koncem minulého týdne jednal v Paříži se svým protějškem Francois Fillonem a prezidentem Nicolasem Sarkozym.

Důležitým bodem jednání byla dostavba jaderné elektrárny Temelín, o níž má zájem francouzská společnost Areva.

Podívejte se, jak to vypadá, když se český premiér vydá na zahraniční misi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy