V súdánském Chartúmu zmizel Čech, místní úřady ho drží ve vězení

ČTK ČTK
5. 1. 2016 6:20
Diplomaté už téměř měsíc vyjednávají o osudu Čecha, který se ztratil v súdánském Chartúmu. Dvaapadesátiletý Petr Jašek se 9. prosince objevil mezi pohřešovanými v databázi Interpolu, píše Mladá fronta Dnes s tím, že muže drží ve vězení súdánské úřady. "Zatím nevíme přesně, o co jde. Ten případ podrobně sledujeme, řešili jsme ho i přes svátky," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. "Na místě máme svého zástupce z ambasády v Egyptě. Mohu uvést pouze to, že víme, že je naživu." Důvody Jaškovy cesty do Súdánu ani jeho zadržení nejsou jasné, podle listu nicméně mohla být cílem jeho cesty náboženská činnost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 42 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy