V severních Čechách se v lednu bouralo méně než loni

vk
13. 2. 2008 13:25
Také statistiky zraněných a mrtvých oproti loňsku klesly
Dopravní nehody si v severních Čechách v lednu vyžádaly jeden lidský život
Dopravní nehody si v severních Čechách v lednu vyžádaly jeden lidský život | Foto: Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Přes 1600 dopravních nehod - to je lednová bilance na severočeských silnicích. Je to o něco méně než loni. 

Tehdy se stalo 1629 nehod, letos jich bylo o devatenáct méně. Nižší je i počet obětí, které si nehody vyžádaly. V lednu 2007 zemřeli na silnicích v Ústeckém kraji čtyři lidé, v lednu 2008 jeden člověk.

Při 1610 dopravních nehodách se zranilo 184 osob, z nichž 34 bylo zraněno těžce. Celková způsobená škoda se vyšplhala přes 67 milionů korun.

Téměř v polovině případů došlo k dopravní nehodě kvůli nesprávnému způsobu jízdy. Dalšími častými příčinami byla nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Pod vlivem alkoholu bouralo 67 viníků dopravních nehod, což je o čtrnáct více než v lednu loňského roku.

Téměř ve čtvrtině případů z 56, kdy jedoucí vozidlo srazilo chodce, zavinil nehodu poražený chodec. Zvířata způsobila 81 lednových nehod.

Nejvíce se bouralo na území bývalého okresu Liberec, 294 nehod z celkových 1610. Nejrizikovější z hlediska dopravní nehody je doba mezi 13 a 15 hodinou odpolední. Nejméně nehod se stalo v nočních hodinách. Nejvícekrát řidiči havarovali v pondělí 7. ledna, kdy došlo celkem ke 109 nehodám.

 

Právě se děje

Další zprávy