Chce bojovat s "mocižrouty", věří ve školu života, říká kandidát do Senátu Kratina

Domácí Domácí
24. 9. 2018 17:30
Do Senátu se snaží probojovat i herec, zpěvák, písničkář a producent Vladimír Kratina. Jako nestraník kandiduje za ODS na Praze 2. Kratina by se v horní komoře chtěl postavit "mocižroutům", v politice jsou podle něj důležité "člověčenství a škola života, nadhled a zdravý selský rozum". Myslí si, že politická scéna připomíná pokleslou televizní show. Přestože je Kratina kandidátem ODS, poslanec této strany Václav Klaus ml. ve volbách podpořil jeho protikandidáta Ladislava Jakla (za SPD). Vážení čtenáři omlouváme se za zrušený on-line rozhovor, Vladimír Kratina sjednaný termín odvolal v úterý ráno.
Rozhovor s Vladimírem Kratinou
Vladimír Kratina
Dotazovaný právě odpovídá
Přejít k dotazům
Důležité je člověčenství a škola života, nadhled a zdravý selský rozum, tvrdí herec Vladimír Kratina, který v Praze 2 kandiduje za ODS do Senátu. | Video: Daniela Drtinová

Rozhovor s Vladimírem Kratinou

Vladimír Kratina
Dotazovaný právě odpovídá
Aktualizovat reportáž
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy