Chce bojovat s "mocižrouty", věří ve školu života, říká kandidát do Senátu Kratina

Domácí Domácí
24. 9. 2018 17:30
Do Senátu se snaží probojovat i herec, zpěvák, písničkář a producent Vladimír Kratina. Jako nestraník kandiduje za ODS na Praze 2. Kratina by se v horní komoře chtěl postavit "mocižroutům", v politice jsou podle něj důležité "člověčenství a škola života, nadhled a zdravý selský rozum". Myslí si, že politická scéna připomíná pokleslou televizní show. Přestože je Kratina kandidátem ODS, poslanec této strany Václav Klaus ml. ve volbách podpořil jeho protikandidáta Ladislava Jakla (za SPD). Vážení čtenáři omlouváme se za zrušený on-line rozhovor, Vladimír Kratina sjednaný termín odvolal v úterý ráno.
Rozhovor s Vladimírem Kratinou
Dotazovaný právě odpovídá
Přejít k dotazům
Důležité je člověčenství a škola života, nadhled a zdravý selský rozum, tvrdí herec Vladimír Kratina, který v Praze 2 kandiduje za ODS do Senátu. | Video: Daniela Drtinová

Rozhovor s Vladimírem Kratinou

Dotazovaný právě odpovídá
Aktualizovat reportáž
 

Právě se děje

před 43 minutami

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených z USA

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí, podrobnosti ani konkrétní množství ale podle agentury Reuters nesdělilo. Osvobození od cel se bude přiznávat na základě žádostí jednotlivých firem. Peking zavedl 25procentní cla na americkou sóju a vepřové loni v červenci jako odvetné opatření za cla, která předtím na jeho zboží uvalil Washington.

Krok čínské vlády přichází uprostřed americko-čínských jednání o první fázi obchodní dohody nebo o přechodné obchodní dohodě, která by měla zmírnit obchodní válku mezi oběma největšími ekonomikami světa. Obchodní válka trvá už 17 měsíců a zrušení cel zavedených za jejího trvání představuje klíčový bod jednání.

Rozhodnutí čínské vlády je dobrou zprávou pro americké zemědělce, kteří tvoří klíčovou voličskou skupinu prezidenta Donalda Trumpa i Republikánské strany. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Austrálii sužují lesní požáry, ohrožují největší město Sydney

Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v minulých týdnech napočítali podle stanice BBC až 100 ohnisek, ve čtvrtek vzhledem k nepříznivému počasí požáry zesílily. Největší australské město Sydney zahalil hustý dým. Od října přišlo v zemi kvůli ohňům o život šest lidí a zničeno bylo na 700 domů.

Hoří také ve státech Viktorie, Jižní Austrálie a Queensland. Agentura Reuters uvedla, že na východě země je 150 ohnisek, ale teď se hasiči zaměřili na osm ohňů, jež ohrožují pětimilionové Sydney. "Jsou velmi silné a očekává se, že se budou šířit na východ, bohužel k více osídleným místům, vesnicím a k izolovaným obydlím," řekl Shane Fitzsimmons z místní hasičské služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy