V Praze se plynem z karmy otrávily žena a tříletá dívka. Na místě byli i chemici

ČTK ČTK
23. 5. 2020 9:51
V pražském Šeberově v domě v ulici K Hrnčířům zemřely v noci z pátku na sobotu třiadvacetiletá žena a tříleté děvčátko. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění, zřejmě se otrávily oxidem uhelnatým. Vyplývá to z vyjádření policejního mluvčího Jana Rybanského a pražských záchranářů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

"Kriminalisté spolu s lékařem na místě vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," řekl mluvčí.

Vzhledem k citlivosti případu, na který upozornil web novinky.cz a s ohledem na pozůstalé nebude policie zveřejňovat další informace, dodal.

Záchranáři později na sociálních sítích uvedli, že šlo o třiadvacetiletou ženu a tříletou holčičku. Pětačtyřicetiminutová resuscitace na místě byla neúspěšná. Šestadvacetiletého muže, který se také oxidu uhelnatého nadýchal, ale byl při vědomí, převezli záchranáři při vědomí do vinohradské nemocnice.

Hasiči měli na místě i jednotku chemiků, která měřila koncentrace oxidu uhelnatého (CO). "Velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče," informovali na twitteru hasiči.

 

Právě se děje

Další zprávy