První oběť záplav. V rozvodněné řece zemřel člověk, po dalším pátrá policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2020 23:03
V rozvodněné řece na Osoblažsku v Petrovicích na Bruntálsku zemřel v sobotu člověk. Hasiči jej vytáhli mrtvého z vody. Po dalším hasiči pátrají, zatím neúspěšně. Pokračovat budou ráno.
Záplavy v obci Višňová.
Záplavy v obci Višňová. | Foto: ČTK

"Účastnili jsme se pátrání po dvou osobách. Jednu jsme vytáhli mrtvou z vody. Další jsme ještě nenašli. Celou událost si už převzala policie, která bude dál organizovat pátrání," řekl mluvčí s tím, že dnes už s ohledem na tmu bylo pátrání přerušeno. Pokračovat bude ráno.

Událost se stala v Petrovicích na Osoblažsku, potvrdila starostka Radka Drgáčová. "Vím jen, že se našlo tělo. Zjistilo se, že jde o obyvatele Petrovic. Víc nevíme, událost řeší policie," řekla starostka.

Podle policejní mluvčí Soni Štětínské se policisté okolo 17:00 dozvěděli, že v řece Osoblaze bylo níže po proudu od Petrovic spatřeno lidské tělo. "Konkrétně to bylo v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Bruntálsku. Tělo bylo následně vytaženo na břeh. Jednalo se o muže, bez známek života," řekla. Policisté zjišťují okolnosti události.

"V toku bylo spatřeno také další tělo. Podle předběžných informací ženské. Dosud nebylo nalezeno, přičemž pátrací akce je již vzhledem ke světelným podmínkám ukončena. Bude pokračovat v neděli," řekla Štětínská. Policisté v této souvislosti již informovali také polské kolegy.

Rozvodněnou řeku s kolegy starostka Petrovic sleduje od rána. "Voda se sem valí z luk i polí. Zatopila nějaké sklepy a cesty. Nyní se situace trochu uklidnila. Čekáme, co se bude dít v noci," řekla Drgáčová. Voda podle ní zástavbu významněji neohrozila. "Není to tak, že by voda strhávala domy," dodala.

Povodí Odry má měřicí stanici na řece Osoblaha přímo v Osoblaze. Podle dat z ní řeka vystoupala v neděli v 19:00 na úroveň prvního stupně povodňové aktivity, vzápětí ale hladina začala klesat.

Video: Rychnovsko zasáhl silný déšť. Hasiči pomáhali čistit domy

Povodně na Rychnovsku | Video: Twitter / HZS Královéhradeckého kraje
 

Právě se děje

před 19 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy