V rakouských horách zemřel český turista, po kterém se pátralo od pátku

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 11. 2023 17:47
V rakouských horách zemřel český turista, po kterém se pátralo od pátku

Český turista, po kterém záchranáři od pátku pátrali v okolí rakouského masivu Ötscher, je mrtvý. S odkazem na prohlášení záchranářů a policie o tom dnes Informovala rakouská média. Policie nejprve informovala, že se podařilo turistu nalézt, o jeho zdravotním stavu se ale bezprostředně nezmínila.

Policie se domnívá, že turista zemřel kvůli nehodě. Rozhlasová stanice ORF Radio Niederösterreich na svých internetových stránkách uvedla, že muž v pátek se dvěma dalšími osobami vystoupil na vrchol Ötscheru, při sestupu se však skupina rozdělila a ostatní dva turisté ztratili s pohřešovaným kontakt.

Horská služba obdržela zprávu v pátek kolem 18:00 SEČ. Do pátrání se kromě desítek záchranářů, několika policistů a psů zapojily rovněž vrtulníky a policejní drony. Kolem páteční půlnoci bylo pátrání pozastaveno a obnoveno bylo dnes v časných ranních hodinách, píše ORF Radio Niederösterreich.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy