V Příbrami se chtěl upálit duševně nemocný muž

ČTK ČTK
4. 12. 2009 9:40
Utrpěl těžké popáleniny na 80 procentech těla
Foto: Reuters

Příbram - V noci na pátek se v Příbrami pokusil upálit čtyřiatřicetiletý muž.

Okolo půlnoci se polil ředidlem a zapálil. Přežil, ale utrpěl popáleniny na 80 procentech těla.

Oheň podle policejní mluvčí Lenky Pavlové sám uhasl a muž si stačil dojít pro pomoc.

Pavlová tvrdí, že popálený člověk zřejmě trpí duševní poruchou.

Den předtím

Podobné neštěstí se stalo ve čtvrtek v Dolním Žandově na Chebsku, kde se hořlavinou polil asi osmnáctiletý mladík a v plamenech běhal po ulici.

Uhasil ho velitel místních dobrovolných hasičů, který byl náhodou nablízku.

Mladík utrpěl velmi vážná zranění a nyní je v kritickém stavu v nemocnici. Příčiny neštěstí se vyšetřují.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy