reklama
 
 

V pražských Hodkovičkách střílel 80letý muž. Chtěl prý zjednat pořádek

Aktualizováno 22. 9. 2016 13:29
V pražských Hodkovičkách dopoledne jeden z obyvatel panelového domu střílel z okna. Střelbu nahlásili sousedé střelce. "Je tam hlášena střelba,“ potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Policisté na místo vyslali zásahovou jednotku. Podle reportéra Aktuálně.cz posléze policisté zadrželi staršího muže. Jedna ze sousedek uvedla, že už v minulosti měl se sousedy spory.

Praha – Pražská policie před polednem zasahovala v Hodkovičkách kvůli nahlášené střelbě. Na webu o tom informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podezřelý muž se policistům zhruba po 45 minutách sám vzdal, podle prvních informací nikoho nezranil.

Zadrženým mužem je 80letý obyvatel domu, který podle všeho tímto poněkud svérázným způsobem chtěl nastolit klid a pořádek. "Dle dosavadních zjištění jej totiž rozohnily osoby, které prováděly v blízkosti jeho oken výlep plakátů," upřesnila Zoulová. Policisté zadrželi i plynovou pistoli, kterou muž střílel.

Oznámení o tom, že v Půlnoční ulici v Praze 4 se střílí, přijali operátoři tísňové linky 158 půl hodiny před polednem. První policejní hlídky na místo podle Zoulové dorazily do několika minut.

"Policisté okamžitě nejbližší okolí z bezpečnostních důvodů uzavřeli, informovali dispečink Dopravního podniku hl. m. Prahy o výluce MHD a zajišťovali celý prostor do příjezdu zásahové jednotky," popsala mluvčí. Právě zásahové jednotce se údajný střelec krátce po čtvrt na jednu vzdal.

Podle serveru iDnes.cz museli policisté zabezpečit mimo jiné i základní školu, která stojí nedaleko místa střelby. Střílelo se prý u panelového domu mezi ulicemi Půlnoční a Večerní. Server Blesk.cz napsal, že příčinou střelby byly sousedské spory.

autoři: Lukáš Prchal, ČTK | 22. 9. 2016 12:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama