V pražské zoo se narodilo gorilí mládě. O březosti matky pečovatelé neměli ponětí

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 4. 2016 14:16
"Nyní, v pozdním odpoledni, mládě nejen vypadá, ale skutečně je naprosto v pořádku. Pije a Shinda se o něj dobře stará," napsal na svém facebookovém účtu v sobotu ředitel zoo Miroslav Bobek Bobek. Podle něj byl porod nečekaný. "Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě," uvedl Bobek.
Gorilí mládě s matkou
Gorilí mládě s matkou | Foto: Miroslav Bobek

Praha - V pražské zoologické zahradě se v sobotu po poledni nečekaně narodilo gorilí mládě. Jeho matkou je čtyřiadvacetiletá samice Shinda. Na svém facebookovém účtu o tom informoval ředitel zoo Miroslav Bobek. Mládě je podle něj v pořádku a protože matce i mláděti se den po porodu daří dobře, pavilon goril už byl v neděli otevřen pro veřejnost.

"Nyní, v pozdním odpoledni, mládě nejen vypadá, ale skutečně je naprosto v pořádku. Pije a Shinda se o něj dobře stará," uvedl Bobek v sobotu na facebooku. Podle něj byl porod nečekaný. "Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě," uvedl Bobek.

Foto: Zoo Praha

Kromě matky Shindy pavilon obývá ještě gorilí samec Richard a samice Kamba, Bikira a Kijivu, která je matkou čtyř mláďat. Dvakrát rodila také samice Kamba, její mláďata ale při porodu vždy zemřela.

"Před pár okamžiky jsem byl svědkem, jak ho nesla ukázat Richardovi… Nechci to zakřiknout, ale zdá se, že tu a tam se opravdu může stát zázrak," napsal zjevně nadšení ředitel zoo.

Mladě gorily není jediným vzácným přírůstkem pražské zoo v letošním roce. V lednu přišel v Troji na svět sameček hrocha obojživelného, který dnes dostal jméno Fanda. Počátkem dubna se narodilo mládě slona. Jde o první slůně, které se v pražské zoo narodilo a bylo zde také počato.

 

Právě se děje

Další zprávy