Ministr Vondra zrušil luxusní hotel ve vojenské nemocnici

Ministr Vondra zrušil luxusní hotel ve vojenské nemocnici
Vpravo ubytovna pro zdravotnický personál, vlevo hotel
Celkový pohled na areál Ústřední vojenské nemocnice
Původní Masarykova nemocnice z konce 30. let minulého století
Původní plánek nemocnice
Foto: Archiv
Pavel Baroch
29. 6. 2010 6:00

Takovéto stavby mohly za několik let stát v areálu Ústřední vojenské nemocnice, kdyby ministr obrany Alexandr Vondra nyní projekt nezrušil. Plán, který prosadil Vondrův předchůce Martin Barták, byl však podezřelý a rozhazovačný a státní pokladnu měl vyjít původně na několik miliard. Počítal s novou ubytovnu pro setřičky a také s tříhvězdičkovým hotelem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy