V Praze začíná jubilejní Forum 2000, zahájí jej slovenský prezident Andrej Kiska

ČTK ČTK
16. 10. 2016 7:15
Jubilejní dvacátý ročník konference Forum 2000 s tématem Odvaha převzít odpovědnost začne v neděli večer v kostele sv. Anny. Zahájí jej slovenský prezident Andrej Kiska, jehož organizátoři označují za morální autoritu s odvahou otevírat nepopulární společenská témata. Účastníci budou až do středy debatovat o hledání vůdčích osobností v mladé generaci, o výzvách, jimž čelí demokracie nebo o dialogu mezi světovými náboženstvími. Některé bloky se budou věnovat i jejímu zakladateli a bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi. Vystoupí i tibetský duchovní vůdce dalajlama, ruský šachový velmistr Garry Kasparov, někdejší kostarický prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Oscar Arias Sánchez.
Andrej Kiska
Andrej Kiska | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy