V Praze vypukl požár, v nemocnici skončilo devět lidí

ČTK ČTK
23. 2. 2014 15:47
Stav jedné ženy je vážný, v péči lékařů jsou i tři policisté.
Foto ze cvičení moravskoslezských záchranářů.
Foto ze cvičení moravskoslezských záchranářů. | Foto: http://www.uszsmsk.cz

Praha - Po požáru, který vypukl v neděli dopoledne v Praze 2 v jednom z bytů domu ve Slavojově ulici, skončilo v nemocnici devět lidí. Stav jedné ženy narozené v roce 1937 je vážný, je na metabolické jednotce, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Policie na svém webu uvedla, že lékařské ošetření muselo vyhledat sedm lidí včetně tří policistů. Podle policejní mluvčí Jany Rösslerové přijali policisté na lince 158 hlášení o požáru osm minut před půl dvanáctou.

"Na místo ihned vyjeli policisté z hlídkové služby druhého policejního obvodu. Po necelých dvaceti minutách zásahu pak hasiči v bytě nalezli bezmocného muže a ženu, které okamžitě předali do péče záchranářů. Starší pár následně skončil v nemocnici v hospitalizaci," uvedla Rösslerová.

Příčina požáru zatím není známá, policisté po ní budou pátrat s pomocí speciálně vycvičeného psa pátrat v neděli večer.

Mluvčí zdravotnických záchranářů Ernestová řekla, že do nemocnice muselo celkem devět lidí, všichni kvůli tomu, že se nadýchali kouře.

"Šest do Všeobecné zdravotní nemocnice a tři do Ústřední vojenské nemocnice. Nejvážněji byla zraněna žena ročník 1937, u která byla intoxikace (kouřem) vážného charakteru, ta byla převezena na metabolickou jednotku Všeobecné fakultní nemocnice," uvedla Ernestová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy