V Praze se vybíralo na záchody pro děti

V Praze se vybíralo na záchody pro děti
V pondělí je centrem dění kadibudka na Kampě.
Řádně vypulírovaná a označená...
...aby zaujala zástupce médií.
Fotí se s ní známé tváře...
Foto: Michal Štůsek
Michal Štůsek Michal Štůsek
22. 3. 2010 17:41

Praha - Český výbor pro UNICEF si na Světový den vody připravil na pražské Kampě akci, jejímž cílem bylo poukázat na nedostatečné hygienické podmínky v mnoha zemích světa, kvůli kterým denně zemře 4000 dětí. V rámci pokusu o vytvoření nejdelší fronty na záchod se mezi 15. a 16. hodinou také podařilo vybrat 3520 Kč, které budou vynaloženy na zlepšení hygieny v místech, kde je to nejvíce potřeba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy