reklama
 
 

V Praze hořel sklad s čisticími prostředky, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

Aktualizováno 13. 12. 2018 16:58
V Praze Horních Počernicích hoří sklad s čisticími prostředky. Hasiči vyhlásili druhý stupeň pohotovosti | Video: AKTU.cz |  00:46
V pražských Horních Počernicích ve čtvrtek odpoledne hořel sklad s chemickými prostředky na čištění. Uvnitř haly v průmyslovém areálu v ulici Jiřího ze Vtelna byly i tlakové lahve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Hasiči objekt evakuovali, nikdo nebyl zraněn. Do okolí neuniklo větší množství škodlivých látek. Informovali o tom představitelé hasičů, záchranné služby a radnice.

K požáru hasiči vyjeli krátce před 15:00 a podle jejich mluvčího Martina Kavky k ohni zamířilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle prvních informací ve skladu hořela pyrotechnika, uvedli hasiči na Twitteru. Po 16:00 hasiči oznámili, že se už požár nešíří a daří se ho dostat pod kontrolu. Tlakové lahve hasiči vynesli z haly a ochladili. Uvnitř bylo i vybavení dílen. Jaká bude výše škod, ještě není jasné.

Na místě byli také zdravotníci, ale podle mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jany Poštové nemuseli nikoho ošetřovat. Také radnice nemusela přijmout žádná mimořádná opatření. "Monitoring ovzduší je v pořádku, k ohrožení občanů nedochází. Samozřejmě to budeme nadále sledovat," řekla starostka Horních Počernic Alena Štrobová. Sklad, kde hořelo, je podle ní v areálu soukromého majitele. Radnice se bude zajímat o to, kdo sklad vlastní a jaká tam byla bezpečnostní opatření, dodala.

V Praze Horních Počernicích hoří sklad s pyrotechnikou. | Video: Hasiči Praha |  00:35

Rozsáhlý požár pražští hasiči likvidovali i minulé úterý, kdy se oheň vzňal ve skladu obuvi a oblečení v Písnici. Požár uhasili po zhruba 23 hodinách a škodu předběžně vyčíslili na deset milionů korun. Příčinu ohně zatím nezjistili.

autoři: ČTK, Domácí | 13. 12. 2018 15:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama