V Česku bude začátek týdne teplý, později se ochladí. V úterý má silně foukat

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 3. 2023 11:15
Česko čekají dva teplé dny s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. V úterý pozdě odpoledne až do půlnoci má znovu silně foukat, v nárazech až rychlostí kolem 70 kilometrů v hodině. V polovině týdne vítr postupně ustane a citelně se ochladí. Noční teploty opět spadnou pod bod mrazu. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

V pondělí bude oblačno až zataženo, postupně se obloha promění na polojasnou. Hlavně na severu a severovýchodě bude foukat vítr v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině, což odpovídá síle vichru. Na horách bude vichr ještě silnější. Výstraha meteorologů platí pro celou Českou republiku s výjimkou Moravskoslezského kraje a východu Moravy, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varování před větrem v pondělí v noci prodloužil do úterních 07:00.

"Výstrahu před silným větrem pro sever a severovýchod území prodlužujeme až do úterního rána. Zároveň vyhlašujeme výstrahu před silným větrem pro úterní večer a první polovinu noci na středu pro Čechy a západ Moravy a Slezska," uvedli meteorologové. Vítr by se měl v úterý utišit mezi 07:00 a 16:00.

Nyní platné varování před silným větrem se týká především Slezska a severu Moravy, konkrétně celého Moravskoslezského kraje a okresů Jeseník a Šumperk v Olomouckém kraji. V Čechách by mělo silně foukat na Frýdlantsku. Vítr s nárazy až kolem 65 kilometrů v hodině měl podle dosavadní výstrahy ustávat kolem 04:00, nové varování platí o tři hodiny déle.

Teplé a větrné počasí ve středu vystřídá ochlazení. Noční teploty klesnou na minus jeden stupeň, přes den bude tři až sedm stupňů Celsia. Ve čtvrtek spadnou noční teploty k minus pěti stupňům. Přes den se pak vyšplhají na pět až devět stupňů Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy