V počasí je vše, jak má být. Duben začne pravým aprílem

Dagmar Honsová, Meteopress
1. 4. 2012 17:25
Předpověď: Chvíli bude až šestnáct a polojasno, pár hodin nato začne sněžit a mrznout
Foto: Ondřej Besperát

Česká republika - První dubnový týden s sebou přinese pravé aprílové počasí. Místy musíme počítat s minimálními teplotami pod bodem mrazu, hranice sněžení se v druhé polovině týdne posune z horských oblastí opět i do nižších poloh.

Už nedělní ráno bylo na většině území Česka mrazivé - na vrcholcích Jeseníků a Beskyd klesla rtuť teploměru k -7 °C, na šumavském Churáňově k -6 °C a v Aši k -5 °C.

Během ranních a dopoledních hodin se vyskytovaly sněhové nebo smíšené přeháňky na severu a východě území i v nížinách.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na vrcholcích hor sněhové. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Zpočátku dne bude foukat čerstvý západní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s.

Také v úterý bude oblačno až polojasno, na severu území ojediněle s deštěm. Noční teploty klesnou ke 3 až -1 °C, odpolední vystoupí na 12 až 16 °C.

Ve středu a ve čtvrtek bude nejvíce oblačnosti z celého týdne - převážně zataženo, občas déšť, na vrcholcích hor sněžení. Noční teploty budou klesat k 6 až 1 °C, denní vystoupí ve středu na 10 až 14 °C, na jižní Moravě k 16 °C, ve čtvrtek se ochladí na 8 až 12 °C.

Další ochlazování přinese závěr týdne a víkend - noční teplota bude klesat ke 3 až -2 °C, odpolední vystoupí nejčastěji na 7 až 11 °C. Obloha bude zůstávat oblačná, přechodně až zatažená s občasným deštěm nebo přeháňkami, postupně od vyšších poloh sněhové.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy