V Ostrově hořela ubytovna, nájemníci chtěli skákat z oken

ČTK ČTK
7. 4. 2015 8:25
Hasiči zachraňovali desítky lidí. Část z nich se chystala skočit z okna i se svými malými dětmi. Tři lidi ošetřili záchranáři na místě, další tři skončili v nemocnici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Ostrov (Karlovarsko) - V Ostrově na Karlovarsku hořela nad ránem ubytovna. Hasiči zachraňovali nájemníky i s dětmi. Někteří chtěli skákat z oken.

Tři lidi ošetřili záchranáři na místě, další tři skončili v nemocnici, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Požár zničil jeden byt, oheň se dál nerozšířil. Z ubytovny ale museli hasiči dostat téměř 60 lidí.

Požár jednoho z bytů v ubytovně vypukl ve čtyři hodiny ráno. "V době příjezdu hasičů na místo zásahu byl byt kompletně v plamenech. Na chodbách ubytovny byl kouř, který znemožňoval ostatním nájemníkům bezpečně opustit budovu. Z oken nad hořícím bytem tak nájemníci chtěli skákat dolů i s malými dětmi. Hasiči je snesli po žebřících," popsal zásah Kasal.

Hasiči tak museli vynést 24 lidí včetně šesti dětí.

Kvůli zakouření objektu rozhodl velitel zásahu o celkové evakuaci ubytovny, společně s policií hasiči evakuovali dalších 30 nájemníků. "Aby bylo možné vyloučit, že v bytech, kde se nikdo neozýval, nezůstal někdo zraněný či nemohoucí, záchranáři museli do dvou desítek bytů vniknout násilím," dodal Kasal.

Pro evakuované a zachráněné z ubytovny zajistili hasiči autobus, protože teplota venku se pohybovala pod bodem mrazu. Likvidace požáru trvala hodinu od nahlášení. Příčina požáru i výše škody způsobená ohněm a kouřem se vyšetřuje.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy