10. 5. 2009 13:05
Ostrava - Ostravští kriminalisté zadrželi třiačtyřicetiletou ženu, která na Ostravsku údajně patřila mezi největší distributory drog.

Ostrava - Ostravští kriminalisté zadrželi třiačtyřicetiletou ženu, která na Ostravsku údajně patřila mezi největší distributory drog. Za dva roky podle policie v Ostravě prodala přes 230 gramů heroinu. Dalších 200 gramů prý měla schovaných v autě, když ji policie začátkem května zadržela, sdělila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Heroin údajně prodávala hlavně v městských obvodech Přívoz a Hrabůvka, dokonce z okna svého bytu. Celkem si tak mohla přijít na půl milionu korun. Obviněné ženě hrozí až deset let vězení.

Po podezřelé ženě policisté pátrali několik měsíců. Podle Holčákové jim pomohli také svědci, kteří si všimli, že si desítky odběratelů chodí pro drogy přímo k ní domů. "Máme informace o tom, že po jejím zadržení je v Ostravě nedostatek heroinu," řekla mluvčí. Podle ní je to ojedinělý případ na severu Moravy za posledních šest let, kdy policie našla na jediném místě tak velké množství heroinu.

Policie ženu zadržela 2. května při speciální akci v Ostravě-Nové Bělé. Při prohlídce jejího auta našel vycvičený pes dva igelitové sáčky s hnědým práškem, který obsahoval heroin. Poté následovala domovní prohlídka, při níž našli policisté například lék, který se používá k ředění drog, mikrováhy či speciální sáčky s uzávěrem, takzvané dealeráky, upřesnila Holčáková.

Vyšetřování případu dále pokračuje. Zadržená žena si vyslechla obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek. Na základě rozhodnutí soudu skončila ve vazbě. Pokud ji soud uzná vinnou, může ve vězení strávit dva roky až deset let.

V loňském roce se policistům na severu Moravy podařilo zajistit 0,4 gramu heroinu, předloni kolem 20 gramů. V roce 2006 zajistili téměř 193 gramů drogy. Během deseti let odhalili specialisté z ostravského "toxi týmu" přes 200 laboratoří na výrobu drog, především pervitinu, a přes 30 pěstíren marihuany a skunku.

před 9 minutami

AS Řím gólem v nastavení vybojoval výhru nad Spezií

Fotbalisté AS Řím porazili gólem v nastavení nováčka italské ligy Spezii 4:3 a jsou třetí v tabulce. Dvěma brankami k výhře v zápase 19. kola pomohl Borja Mayoral. AS se pomstil Spezii za úterní vyřazení v osmifinále Italského poháru.

Mayoralovy branky pokaždé načaly gólový účet poločasu. Španělský útočník nejprve v 17. minutě otevřel skóre, chvíli po změně stran pak zařídil Římanům vedení 2:1, které navýšil v 55. minutě Karsdorp.

Spezia se přesto dokázala do utkání vrátit. Už v 59. minutě snížil Farias a v závěru normální hrací doby přiblížil nováčka k bodu Verde. Domácí se pozdním vyrovnáním zaskočit nenechali a v 92. minutě strhl výhru na jejich stranu Pellegrini.

AS odsunulo ze třetího místa Neapol, která ztrácí na "Giallorossi" tři body, má však dva duely k dobru.

Rychlobruslařka Hrůzová Sejpalová byla pátá na ME na krátké dráze

Nejlepší česká rychlobruslařka na krátké dráze Michaela Hrůzová Sejpalová obsadila na mistrovství Evropy v Gdaňsku páté místo v závodu na 1500 metrů a zaznamenala nejlepší individuální výsledek v kariéře. Zvítězila Suzanne Schultingová z Nizozemska.

Hrůzová Sejpalová postoupila do finále z druhého místa v semifinálové jízdě, v níž jí k úspěchu pomohl i pád tří soupeřek. V boji o medaile ji od bronzu dělila sekunda.

Mezi muži se Zdeněk Sejpal probojoval do finále B, ve kterém skončil šestý, a celkově obsadil 13. místo.