V obchodě v centru Prahy prodávají masky Hitlera, policie případ prošetřuje

ČTK ČTK
1. 11. 2019 13:00
Policisté se zabývají tím, zda v souvislosti s prodejem gumových masek Adolfa Hitlera v jednom z pražských obchodů nebylo spácháno protiprávní jednání, uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Na prodej masky v centru Prahy upozornil na Twitteru německý velvyslanec Christoph Israng.
Stánek v centru Prahy prodává masky Adolfa Hitlera.
Stánek v centru Prahy prodává masky Adolfa Hitlera. | Foto: Christoph Israng

"Mohu potvrdit, že se zabýváme případem prodeje masek v centru Prahy. V současné chvíli zjišťujeme, zda v této souvislosti nedošlo ke spáchání protiprávního jednání," uvedla Kropáčová.

Israng v příspěvku na sociální síti prodej masky v centru Prahy zkritizoval. "Češi za nacistického režimu tolik trpěli. Proč se teď v centru Prahy prodává takový odpad?" uvedl velvyslanec. K příspěvku přiložil fotografii výlohy obchodu s maskami. Kde se provozovna nachází, Israng nespecifikoval. Na příspěvek reagoval mimo jiné ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že se policie věcí již zabývá.

Na prodej stejných masek v minulosti upozorňoval například reportér Janek Rubeš. "Alespoň v den památky obětí holocaustu, by nemuseli prodávat v centru Prahy masky Adolfa Hitlera. Asi mi to vadí víc než matrjošky," uvedl letos v lednu na Twitteru.

Policie se už dříve prodejem předmětů s podobiznou Adolfa Hitlera zabývala, tehdy došla k závěru, že nejde o protiprávní jednání. Trika a hrnky s podobiznou Hitlera nebo například Stalina nabízí nakladatelství Naše vojsko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy