Němci dopadli dvojici se šperky za miliony. Jde o hodinky ukradené v Ústí nad Labem

ČTK ČTK
4. 11. 2019 19:38
Němečtí policisté zadrželi dvojici Litevců, u nichž našli 26 hodinek v celkové hodnotě kolem 74 tisíc eur (1,9 milionu korun) uloupených minulý týden v klenotnictví v Ústí nad Labem. Muže ve věku 28 a 33 let kontrolovala spolková policie v pátek, a přitom zjistila, že mladší z nich je kvůli vloupáním a krádežím hledaný bavorskou policií. Navíc s sebou měl zakázaný nůž a omamné látky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Další prohlídka ukázala, že dvojice skrývá také 26 hodinek v ceně od 28900 do 257 tisíc korun. Jak je získali, nedokázali Litevci věrohodně vysvětlit, a proto němečtí policisté kontaktovali své české kolegy. Ti pak potvrdili, že právě tyto hodinky ve středu během loupežného přepadení klenotnictví v Revoluční ulici v Ústí nad Labem odcizila skupina pachatelů.

Dvojice Litevců je nyní v Německu ve vazbě a Česká republika usiluje o jejich vydání.

Už v pátek česká policie dopadla čtyři muže podezřelé z loupežného přepadení. Skupinu obvinila z organizované loupeže. Mužům hrozí pět až 12 let vězení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy