V Libni se uklízelo. Chuchle a část Zbraslavi jsou stále pod vodou

V Libni se uklízelo. Chuchle a část Zbraslavi jsou stále pod vodou
V Libni se odklízely nánosy bahna.
Takhle to tu vypadalo v pondělí...
... a ve středu.
Uklízely se ulice...
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
5. 6. 2013 18:15

V Praze začíná opadat velká voda. Na prvních místech se už vyrazilo ke generálnímu úklidu. To nejhorší v tomto směru hlavní město stále ještě čeká.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy