reklama
 
 

Pelikán a jeho předchůdkyně řešili se Zemanem zákon o žalobcích. Neshodli se

16. 4. 2016 17:13
Prezidentův tým na zámku v Lánech projednával zákon o státním zastupitelství, nad kterým nenašli shodu ministr spravedlnosti Robert Pelikán a jeho předchůdkyně. O chystaném zákonu minulý týden jednala vláda, která ho podpořila. Pravicová opozice ale v návrhu vidí korupční potenciál a kritizuje, že Pelikán o zákoně nejednal s opozicí.

Praha - Na lánském zámku v sobotu jednal expertní tým prezidenta Miloše Zemana.

Hlavním tématem byla situace na ministerstvu spravedlnosti a zákon o státním zastupitelství, nad kterým nenašli shodu ministr spravedlnosti Robert Pelikána bývalé ministryně Helena Válková a Marie Benešová. Po skončení zasedání o tom informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

"Byla to velmi živá diskuse, především nad tématem návrhu zákona o státním zastupitelství, kde nedošlo ke shodě mezi současným ministrem a jeho předchůdkyněmi," uvedl Ovčáček.

O chystaném zákonu minulý týden jednala vláda, která ho podpořila. Dohled nad nově zřízeným protikorupčním speciálem, který chyběl ČSSD a lidovcům, by podle kompromisního návrhu předloženého Pelikánem mělo vykonávat v omezeném rozsahu Nejvyšší státní zastupitelství, které by do dvou měsíců od návrhu na podání obžaloby mohlo speciálu navrhnout například doplnění dokazování.

Pravicová opozice v návrhu vidí korupční potenciál a kritizuje, že Pelikán o zákoně nejednal s opozicí.

Poradní tým Zemana se v Lánech schází pravidelně. Jedná o různých problematikách, kvůli kterým si zve představitele jednotlivých ministerstev.

autor: ČTK | 16. 4. 2016 17:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama