V Krkonoších na sjezdovce na Černé hoře zemřel lyžař

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 3. 2018 21:18
Na Černé hoře zemřel lyžař, který vyletěl mimo sjezdovou trať a narazil do stromu. Jde o druhé úmrtí lyžaře na sjezdovce v Krkonoších v letošní sezoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Machová

Janské Lázně - Na sjezdovce na Černé hoře v Krkonoších v úterý kolem poledne zemřel třiačtyřicetiletý lyžař. Při jízdě v dolní části Černohorské sjezdovky patrně nezvládl oblouk a z hrany sjezdovky vyletěl mimo sjezdovou trať, kde narazil do stromu, informovala mluvčí lyžařského areálu Zina Plchová. Na případ upozornila televize Prima. Jde o druhé úmrtí lyžaře na sjezdovce v Krkonoších v této sezoně.

"Podle informací očitých svědků muž neměl helmu a nedošlo ke kolizi s jiným lyžařem. Je nám velmi líto, že k této smutné události v areálu došlo," uvedla Plchová.

Okolnosti a příčiny neštěstí vyšetřuje policie. "Byla nařízena zdravotní pitva mrtvého. Lyžaři údajně před nehodou vypnula lyže. Zemřel na místě," řekla ČTK mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Začátkem března zemřel šestačtyřicetiletý lyžař na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě, která je městskou částí Pece pod Sněžkou.

Lyžař podle dostupných informací na sjezdovce spadl a pak narazil do sloupu lanovky. Cizí zavinění jeho úmrtí kriminalisté vyloučili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy