V Kostelci nad Orlicí detenční středisko nebude, vyvrátil obavy prezident Zeman

ČTK ČTK
1. 4. 2016 17:45
Prezident Miloš Zeman v Kostelci nad Orlicí vyvracel obavy lidí z rozšíření místního pobytového azylového střediska. Zeman při páteční návštěvě Kostelce řekl, že detenční středisko pro imigranty v Kostelci nevznikne. V šestitisícovém Kostelci v posledních dnech koluje petice proti příchodu imigrantů do Kostelce. "Plně respektuji názor ministra Chovance, že v Kostelci se nepočítá se zřízením detenčního střediska," uvedl Zeman. Připomněl, že je rozdíl mezi azylovým a detenčním střediskem. "Azylové středisko je v Kostelci více než 15 let a slouží k zachycování především Ukrajinců a k mému překvapení také Kubánců. Zatímco islámští imigranti se zde nevyskytují a zřejmě ani nebudou vyskytovat."
Azylové zařízení v Kostelci nad Orlicí
Azylové zařízení v Kostelci nad Orlicí | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy