V Košířích se srazily tramvaje, z místa je bude muset vyzvednout jeřáb

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2019 12:37
V pražských Košířích se v úterý po 10:30 srazily tramvaje. Nehoda si podle záchranářů nevyžádala žádné zraněné. Provoz tramvají mezi stanicemi Anděl a Motol byl zhruba hodinu a půl přerušený. Vyplývá to z informací policie, záchranné služby a webu dopravního podniku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Tramvaje se srazily v Plzeňské ulici u Košířského náměstí. Podle záběrů z místa nehody vrazila souprava jedoucí na lince číslo 16 do tramvaje před ní. Poškozené vozy do sebe zůstaly zakleslé. Provoz tramvají od Anděla do Motola byl podle dopravního podniku obnoven krátce před 12:00.

K nehodě vyjížděli také pražští záchranáři. "Bylo to bez zranění, nikoho jsme do nemocnice netransportovali," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy