V kauze Polčáka jde o transakce s penězi, co spravoval

Sabina Slonková
11. 2. 2013 16:25
V případu jde o podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku

* Doplnili jsme souvislosti a reakci poslance TOP 09 a Starostů Stanislava Polčáka * Plné znění zprávy o policejním vyšetřování vydal deník Insider v 16:00

Praha - Policie se začala zajímat o poslance a předsedu sněmovního ústavněprávního výboru Stanislava Polčáka, člena hnutí Starostové a nezávislí, které je partnerem vládní TOP 09.

Podle zjištění deníku Insider úřady přes půl roku v tichosti zkoumaly finanční operace na účtech spojených s Polčákovou advokátní praxí, firmou BJP Klánovice a dalšími společnostmi, a když dospěly k tomu, že jde o vážný případ, zahájily před několika týdny oficiální vyšetřování.

"V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, kdy v tuto chvíli probíhají výslechy jednotlivých osob a shromažďování důkazů," potvrdil Insideru mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zájem kriminalistů souvisí s advokátní praxí Stanislava Polčáka, který v minulosti zastupoval řadu klientů, jimž mimo jiné spravoval peníze.

Poslanec Stanislav Polčák ale jakékoli pochybnosti odmítá, policejní vyšetřování jej zjevně překvapilo.

"Přijímal jsem peníze klientů proto, abych je zhodnocoval, což se také vždy stalo. Všechny operace byly s vědomím klientů a nebyly to podle mého názoru operace nijak problematické," reagoval na zájem policie poslanec. Jak dodal, na výslechu zatím nebyl.

Čtěte podrobné informace v deníku Insider: Co přesně policie vyšetřuje a jaké indicie má v ruce?

 

Právě se děje

Další zprávy