reklama
 
 

V kauze Kuřim padlo další obvinění

8. 9. 2007 23:00
Jan Turek byl obviněn za týrání a ublížení na zdraví

Brno - V kuřimské kauze padlo nové obvinění. Policie z týrání svěřené osoby a těžkého ublížení na zdraví obvinila Jana T., pravděpodobně Jana Turka z brněnského skautského oddílu Mravenci.

Potvrdil to Hynek Olma z brněnského krajského státního zastupitelství. Turkovi hrozí až osm let vězení.

Podle dostupných informací měli být obětí týrání malí synové Kláry Mauerové Ondřej a Jakub, píše ČTK. Je to už čtvrté ovbinění, které v kauze padlo. Vedle matky obou chlapců Kláry Mauerové a  její sestry Kateřiny je obviněna ještě rodinná přítelkyně Hana Bašová.

Jasné zatím není, jestli policie obviní i Jana Škrlu, rovněž ze skautského oddílu Mravenci. Hynek Olma jeho obvinění nepotvrdil. Škrla je v současné době v zahraničí. Už dříve řekl, že s šikanováním obou chlapců nemá nic společného a chce se proti nařčením z těchto činů bránit.

Hynek Olma přesně nepopsal, za jaké konkrétní činy Turka policie obvinila. Vzhledem k tomu, že jej policie stíhá za těžkou újmu na zdraví, své oběti musel podle policie nejen týrat, ale i vážně poranit.

Celý případ souvisí s týráním synů Kláry Mauerové. V květnu se zjistilo, že svého sedmiletého syna Ondru zavírala nahého a navíc svázaného do tmavé komory pod schody ve svém pronajatém domku v Kuřimi na Brněnsku. Vyšetřování ukázalo, že byl trýzněn i jeho starší bratr Jakub. Policie tvrdí, že se na tom podílelo více osob.

V uplynulých dnech se objevily informace, podle nichž týrání hochů souviselo s pornobyznysem. Proti tomu se v pátek rázně prostřednictvím svého obhájce Daniela Ševčíka ohradila matka hochů Klára Mauerová, která je ve vazbě. Z jejího krátkého prohlášení vyplývá, že se sama v kauze stala obětí jiných osob. Jejich jména a údajné skutky proti zákonu nezveřejnila.

Většinu stíhaných pojí nejen jejich někdejší působení v brněnském skautském oddílu Mravenci, ale i činnost v náboženském společenství údajně vedeném Josefem Škrlou. Jeho dcera Barbora, která se patrně vlivem nemoci cítí v roli dítěte lépe než ve skutečném životě, žila po jistý čas v rodině Kláry Mauerové. Nyní je v Dánsku.

autor: čtk, eli | 8. 9. 2007 23:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama