reklama
 
 

U Prahy se střetl autobus s autem, poté narazil do stromu. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Aktualizováno 12. 1. 2018 20:28
Tragická nehoda v Horoměřicích u Prahy. Několik mrtvých, desítky zraněných | Video: aktu.cz |  00:52
Tři lidé zemřeli a další desítky jich utrpěly zranění při vážné nehodě autobusu v Horoměřicích u Prahy. Záchranáři aktivovali traumaplán.

Horoměřice - Tři lidé zemřeli při páteční nehodě autobusu u Horoměřic u Prahy, dalších 45 je zraněných, z toho pět lidí je ve velmi vážném stavu, deset má středně těžká zranění a třicet utrpělo lehká zranění, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic.

Podle středočeské policejní mluvčí Moniky Schindlové zemřela dvaadvacetiletá řidička superbu, který se s autobusem srazil, a dva lidé z autobusu. Autobus po srážce a autem sjel mimo vozovku, kde narazil do stromu. "Uvnitř zůstali zaklíněni lidé. Policisté nyní na místě zajišťují stopy a vyšetřují nehodu. Vrtulník s termovizí propátrává okolí a hledá případné další zraněné," uvedla večer Schindlová.

Jednou z obětí je i řidič autobusu. U firmy pracoval zhruba půl roku, řidičskou praxi měl delší. V České televizi to řekl generální ředitel společnosti Arriva, které havarovaný autobus patří. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Mezi vážně zraněnými jsou i děti, dvě z nich museli lékaři uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci. Zranění z autobusu skončili v péči lékařů v Motole či Ústřední vojenské nemocnice.

"Tragédie u Horoměřic mě moc mrzí. Rád bych vyslovil svou hlubokou soustrast všem pozůstalým. Zraněným přeju hodně sil," reagoval na nehodu na Twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). Lítost na Twitteru vyjádřili i pražská primátorka Adriana Krnáčová nebo Milan Chovanec.

Hasiči nyní vyprošťují havarovaný autobus. Uzavírka silnice a vyšetřování podle odhadu policie potrvá zhruba do půlnoci.

Nehoda se stala kolem 16:00 na silnici číslo 240. Jde o rovný úsek mezi Horoměřicemi a serpentinami, kterými se sjíždí do Prahy. Příměstský autobus má v průměru kapacitu zhruba 80 míst k sezení i stání.

autor: Domácí | 12. 1. 2018 16:48

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama