V Horních Počernicích zemřeli při hromadné nehodě dva lidé

ČTK ČTK
12. 11. 2016 15:28
Při nehodě čtyř osobních aut v pražských Horních Počernicích zahynuli v sobotu odpoledne dva lidé. Další dva účastníky dopravní nehody odvezly sanitky s lehčím zraněním do nemocnice, řekl ČTK mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal. Náchodská ulice, kde se hromadná nehoda krátce po 13:30 stala, byla uzavřena. Policie odklání dopravu přes okolní obce. Řidiči by se měli úseku tragické nehody raději úplně vyhnout, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Podle policii i dopravního informačního webu by omezení mělo trvat zhruba do 17:00. Objízdné trasy vedou přes Zeleneč či Šestajovice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS KHK. I. Novák
 

Právě se děje

před 27 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy