V deštivém létě po plážích pes neštěkne

V deštivém létě po plážích pes neštěkne
Podle spolumajitelky areálu se jezdí rok od roku koupat méně lidí.
A náklady tak převyšují výdělek.
Hladinu pískovny čeří jen déšť.
Potřebujete se snad zchladit?
Foto: Jan Langer
Jan Langer, Kateřina Šmídová
10. 8. 2011 12:30

Praha - Deštivé a chladné léto nepřeje vodním radovánkám. Počasí nás letos zradilo, říkají svorně majitelé koupališť, kempů a stánků s občerstvením. Pláže, na kterých se za slunečných dnů tísní přes tisíc lidí, jsou opuštěné. Bufety zůstavají zamčené a opevněné. Pouze tam, kde to podmínky dovolí, se pořádají víkendové akce.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Basketbalisté Atlanty díky 48 bodům Younga vyhráli v Milwaukee

Basketbalisté Atlanty vstoupili do semifinálové série NBA vítězstvím 116:113 v Milwaukee. Hlavní zásluhu na tom měl rozehrávač Trae Young, který si 48 body vytvořil nový osobní rekord v play off a jen dva body zaostal za svým kariérním maximem. K tomu přidal 11 asistencí. Pro Bucks to byla první domácí porážka v letošních vyřazovacích bojích, naopak Hawks vyhráli poprvé v semifinále NBA od roku 1968 a stěhování do Atlanty ze St. Louis.

před 1 hodinou

V Kanadě objevili stovky neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy

V Kanadě, poblíž bývalé katolické internátní školy pro původní obyvatele, byly pomocí radaru objeveny "stovky hrobů" bez označení. Objev v provincii Saskatchewan ve středu večer místního času oznámila Federace nezávislých původních národů a je to podle ní dosud největší nález podobného pohřebiště. Na čtvrteční ráno federace avizovala tiskovou konferenci, na které oznámí "děsivý a šokující objev stovek neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy v Marievalu", napsala agentura Reuters.

Nález přichází necelý měsíc po objevení ostatků 215 dětí poblíž internátní školy ve městě Kamloops. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů a dalších menšin od jejich rodičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy