V Chorvatsku zatkli Čecha. Fotil nahé děti

ČTK ČTK
21. 7. 2009 12:00
Záhřeb/Praha - Chorvatské státní zastupitelství v Rijece obžalovalo z narušování sexuální svobody a z mravnostního deliktu Čecha, který na místních plážích fotografoval nahé děti.
Foto: Aktuálně.cz

Státní zastupitelství o tom dnes informovalo na svých internetových stránkách.

Padesátiletý Čech byl zadržen 9. července a hrozí mu teoreticky až osm let vězení.

"Za činy, ze kterých byl obžalován, je trestní sazba až osm let," řekl ČTK český konzul ve Splitu Pavel Bednář.

Dodal ale, že pěti- až osmiletý trest soudy ukládají recidivistům či organizovaným skupinám, které s dětskou pornografií obchodují.

Zadržený Čech zatím podle Bednáře české úřady nepožádal o pomoc.

Děti na pláži

Chorvatské úřady v den mužova zatčení českou policii o případu informovaly a požádaly ji o spolupráci, zejména o zjištění trestní minulosti zatčeného turisty, řekla rádiu Impuls mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Muž podle obžaloby fotografoval děti na pláži Baška na ostrově Krk od 4. července do 9. července. Policisté u něho nalezli 2589 snímků nahých dětí ve věku od tří do šesti let. Podle serveru javno.com šlo o 37 dívek a tři chlapce.

Českého turistu chorvatská policie zatkla poté, co na jeho chování upozornili návštěvníci pláže. Nyní je v Rijece držen ve vazbě a státní zastupitelství podalo návrh na její prodloužení.

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější turistické cíle českých občanů. Dovolenou tam každoročně tráví 600 000 až 800 000 Čechů.

 

Právě se děje

Další zprávy