V anketě Křišťálová lupa vyhrála služba Hlídač státu, dvakrát bodovala i DVTV

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 11. 2017 21:49
Internetová televize DVTV si z ankety Křišťálová lupa - Cena českého internetu už potřetí odnáší Cenu popularity, navíc obhájila i loňské vítězství v kategorii Zpravodajství. Hlavní ocenění Projekt roku získala služba Hlídač státu.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV. | Foto: Economia

Praha - Hlavní ocenění Projekt roku ve 12. ročníku ankety Křišťálová lupa získala služba Hlídač státu, provozovaná internetovým podnikatelem Michalem Bláhou. Cenu popularity si už potřetí odnáší internetová televize DVTV, která navíc obhájila i loňské vítězství v kategorii Zpravodajství. Vítěze ve čtvrtek večer vyhlásili organizátoři soutěže z odborného serveru Lupa.cz. O vítězích ve 14 kategoriích rozhodla svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost.

Osobností roku se stal moderátor internetových pořadů nejen upozorňujících na nešvary v českých ulicích Janek Rubeš. E-commerce inspirací se staly Alza Bitcoiny. Po pěti letech se Alza.cz vrátila zpět na vrchol v kategorii Internetové obchodování a One man show - Prostřeno zabodovala v kategorii Marketingová inspirace.

Služba profesionální bezplatné předpovědi počasí Windy z dílny zakladatele Seznam.cz Iva Lukačoviče pak obsadila první místo v kategorii Globální projekty českých tvůrců.

Anticena byla od odborné poroty udělena za EET v oblasti e-commerce. Podle porotců šlo o zbytečné a nepromyšlené zavádění elektronické evidence v on-line světě, které výrazně zhoršilo zákaznický servis.

Anketa Křišťálová lupa - Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény.

Přehled výsledků

Hodnocení odborné poroty:

Projekt roku: Hlídač státu

Osobnost roku: Janek Rubeš

Anticena: EET v oblasti e-commerce

E-commerce inspirace: Alza Bitcoiny

Marketingová inspirace: One man show - Prostřeno

Obsahová inspirace: HlídacíPes.org

Globální projekty českých tvůrců: Windy

Veřejně prospěšná služba - cena České televize: Registr smluv

Hlasování veřejnosti:

Cena popularity: DVTV

Zpravodajství: DVTV

Internetové obchodování: Alza.cz

Nástroje a služby: ČSFD

Zájmové weby: Edna.cz

One (wo)man show: Databazeknih.cz

zdroj: Lupa.cz

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy