Útoky na české politiky: Prášek, kameny, pistole i vajíčka

Domácí Domácí
9. 6. 2015 11:00
Na konci června kdosi hodil zápalné lahve na dům ministra obrany Martina Stropnického. Podívejte se v grafice, čím a jak se v posledních letech útočilo na české politiky.

Praha - Být veřejně známou osobností s sebou nese rizika, obzvlášť v případě politiků.

Své o tom nově ví i ministr obrany Martin Stropnický (ANO), kterému koncem června někdo hodil na dům zápalné lahve. Útoky na české politiky nejsou ojedinělé.

Podívejte se v přehledné grafice na výběr útoků a dalších hrozeb vůči českým politikům v posledních letech.

27. ledna 2004 - Antrax pro Špidlu

Vladimír Špidla.
Vladimír Špidla. | Foto: Ludvík Hradilek

Na Úřad vlády v Praze (premiérem byl tehdy Vladimír Špidla, ČSSD) dorazila obálka, která obsahovala bílý prášek a dopis oznamující, že jde o smrtící látku antrax. Podle expertizy, kterou provedli odborníci ze Státního ústavu pro jadernou, biologickou a chemickou ochranu, v obálce nebyly bakterie sněti slezinné, ale neškodný prací prášek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy