Útočník napadl v Argentinské ulici v Praze nožem šest lidí, policie ho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2024 17:46
Útočník napadl v Argentinské ulici v Praze nožem šest lidí, policie ho zadržela

Policisté zadrželi dvaapadesátiletého muže, který podle nich ve středu odpoledne napadl šest lidí na čerpací stanici v Argentinské ulici v Praze 7. Tři z nich po útoku nožem ošetřili záchranáři, jeden zraněný skončil ve středně vážném stavu v nemocnici, dva měli jen povrchová zranění. Policie později sdělila, že zadržený byl místní a útok spáchal pod vlivem alkoholu. Vyloučili, že by šlo o teroristický čin.

"Zadržený muž je z uvedené lokality, je pod vlivem alkoholu a nyní můžeme vyloučit, že by cokoliv nasvědčovalo terorismu," uvedla na síti X policie.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová řekla, že v péči měli zhruba padesátiletého muže, který utrpěl řezná poranění v horní části těla, nebyl v ohrožení života a ve stabilizovaném stavu a při vědomí ho převezli do nemocnice. Další dva lidé utrpěli povrchová zranění, zdravotníci je ošetřili na místě a nebyl nutný jejich transport do nemocnice.

Napadení se odehrálo po 15:00. "Z dosud nezjištěných příčin dvaapadesátiletý muž napadl nožem projíždějícího motorkáře a způsobil mu zranění na krku, následně ho po útoku zadrželi policisté. Kriminalisté zjistili, že před vlastním zadržením muž verbálně napadal další čtyři osoby a jednu zranil na ruce," řekl České televizi mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle prvních informací zadržený muž útočil bez zjevného důvodu. Z kamerových záznamů vyplývá, že to byl čin jednotlivce.

 

Právě se děje

Další zprávy