Útočníci na Topolánka se udali. Obviněni nebyli

ČTK ČTK
24. 8. 2009 21:40
Policie nedokázala útočníky najít, přihlásili se sami
Fotografie Mirka Topolánka poté, co na něj v Hustopečích čtyři muži hodili kámen
Fotografie Mirka Topolánka poté, co na něj v Hustopečích čtyři muži hodili kámen | Foto: ODS

Praha - Čtyři muži, kteří údajně zaútočili v pátek v Hustopečích u Brna na předsedu ODS Mirka Topolánka, se v úterý přihlásili na jedné z pražských policejních služeben. Jeden z nich při odchodu z několikahodinového výslechu uvedl, že nikdo obviněn nebyl.

Muž také bez bližších podrobností naznačil, že objednavatelem akce mohl být někdo "z organizačního týmu pana Topolánka".

"Je tam prostě ta možnost, že to bylo ze strany nebo z organizačního týmu pana Topolánka. Nechci teď uvádět nic blíž," řekl.

Mluvčí ODS Martin Kupka to označil za nesmysl.

"To, že by to objednávali lidé v organizačním štábu (ODS), vylučuji. Nedovedu si představit, že by někdo tímhle způsobem vystavil předsedu nebezpečí. To je podle mého soudu úplný nesmysl," řekl ČTK Kupka. Podle něho je na policii, aby prošetřila, kdo byl objednavatelem.

Házeli jen pro peníze

Čtyři muže několik hodin vyslýchali příslušníci břeclavské policie, kteří se případu věnují. Jejich mluvčí se k případu včera odmíta vyjádřit.

Advokátka čtveřice Klára Slámová také odmítla sdělit bližší informace s tím, že policie vše prověřuje a nelze mařit vyšetřování.

Muži podle televize Nova trvají na tom, že házeli jen vejce. Jediným motivem jejich činu prý byly peníze, které jim tajemný zadavatel slíbil.

Policisté už v sobotu uvedli, že znají jména dvou útočníků. Jeden z nich údajně řídil auto, kterým muži odjeli. Registrační značku auta útočníků ohlásili policistům svědkové incidentu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy