Útočníci na Topolánka se udali. Obviněni nebyli

ČTK ČTK
24. 8. 2009 21:40
Policie nedokázala útočníky najít, přihlásili se sami
Fotografie Mirka Topolánka poté, co na něj v Hustopečích čtyři muži hodili kámen
Fotografie Mirka Topolánka poté, co na něj v Hustopečích čtyři muži hodili kámen | Foto: ODS

Praha - Čtyři muži, kteří údajně zaútočili v pátek v Hustopečích u Brna na předsedu ODS Mirka Topolánka, se v úterý přihlásili na jedné z pražských policejních služeben. Jeden z nich při odchodu z několikahodinového výslechu uvedl, že nikdo obviněn nebyl.

Muž také bez bližších podrobností naznačil, že objednavatelem akce mohl být někdo "z organizačního týmu pana Topolánka".

"Je tam prostě ta možnost, že to bylo ze strany nebo z organizačního týmu pana Topolánka. Nechci teď uvádět nic blíž," řekl.

Mluvčí ODS Martin Kupka to označil za nesmysl.

"To, že by to objednávali lidé v organizačním štábu (ODS), vylučuji. Nedovedu si představit, že by někdo tímhle způsobem vystavil předsedu nebezpečí. To je podle mého soudu úplný nesmysl," řekl ČTK Kupka. Podle něho je na policii, aby prošetřila, kdo byl objednavatelem.

Házeli jen pro peníze

Čtyři muže několik hodin vyslýchali příslušníci břeclavské policie, kteří se případu věnují. Jejich mluvčí se k případu včera odmíta vyjádřit.

Advokátka čtveřice Klára Slámová také odmítla sdělit bližší informace s tím, že policie vše prověřuje a nelze mařit vyšetřování.

Muži podle televize Nova trvají na tom, že házeli jen vejce. Jediným motivem jejich činu prý byly peníze, které jim tajemný zadavatel slíbil.

Policisté už v sobotu uvedli, že znají jména dvou útočníků. Jeden z nich údajně řídil auto, kterým muži odjeli. Registrační značku auta útočníků ohlásili policistům svědkové incidentu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Pokud bude před volbami pandemický či nouzový stav, lidé v karanténě budou moci hlasovat do přenosných schránek či z auta. Návrh schválila vláda

před 58 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy