Mimořádná zpráva

Utajený Haškův doktorát napadla jihomoravská opozice

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 7. 2011 15:23
ODS tvrdí, že Haškovo studium evokuje dojem, že titul získal spíš po stranické než odborné linii
Michal Hašek.
Michal Hašek. | Foto: Jan Langer

Brno - Kvůli tajnostem kolem získání titulu doktora práv kritizuje hejtmana Michala Haška (ČSSD) šéf jihomoravské ODS Jiří Kadrnka.

Hašek získal titul JUDr. na fakultě v šestitisícovém slovenském Sládkovičovu, kterou jako děkan vede slovenský sociálnědemokratický poslanec Mojmír Mamojka (SMER). Podle Kadrnky to evokuje dojem, že titul hejtman získal spíš po stranické než odborné linii.

Kadrnka to uvedl v otevřeném dopise hejtmanovi. Podle Haška se ale Kadrnka místo "věcných témat a řešení problémů jižní Moravy uchyluje k osobním výpadům".

Kadrnka Haškovi vytkl, že neplní veřejný slib a dosud nezveřejnil svou rigorózní práci. Její utajení prý odporuje principu transparentnosti, který si krajští zastupitelé odhlasovali v etickém kodexu.

Hašek tak podle Kadrnky škodí pověsti Jihomoravského kraje.

"Považuji za trapné, že se etického kodexu Jihomoravského kraje dovolává pan Kadrnka, šéf klubu ODS, který jako jediný ze všech klubů v zastupitelstvu nehlasoval pro protikorupční strategii ani pro etický kodex," uvedl hejtman.

Kadrnka vyzval Haška ke třem krokům. Má prý zveřejnit práci na internetu, přestat používat titul JUDr. v dokumentech, které podepisuje jménem kraje, a nechat posoudit svou rigorózní práci kapacitami uznávanými v oboru družstevního práva.

"(Kapacity), které nevyberete vy, ale budou vybrány procesem, který bude zcela transparentní," píše Kadrnka.

Hašek na tyto námitky nereagoval. Uvedl jen, že titul získal řádně obhájením práce a složením zkoušky. V médiích už dřív uvedl, že zveřejní odborný posudek na svou práci. Dosud tak neučinil, i když termín, který si sám dal, vypršel.

Aktuální střet mezi Kadrnkou a Haškem není jejich první názorovou pří.

Hejtman Kadrnku dodnes viní, že před rokem inicioval rozpad někdejší koalice ČSSD s ODS, která jihomoravské hejtmanství ovládala po posledních krajských volbách. Za ODS ji zakládal ještě tehdejší předseda Milan Venclík. Kadrnka víckrát uvedl, že krok odsouhlasilo celé širší krajské vedení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy