reklama
 
 

Utajený Haškův doktorát napadla jihomoravská opozice

7. 7. 2011 15:23
ODS tvrdí, že Haškovo studium evokuje dojem, že titul získal spíš po stranické než odborné linii

Brno - Kvůli tajnostem kolem získání titulu doktora práv kritizuje hejtmana Michala Haška (ČSSD) šéf jihomoravské ODS Jiří Kadrnka.

Hašek získal titul JUDr. na fakultě v šestitisícovém slovenském Sládkovičovu, kterou jako děkan vede slovenský sociálnědemokratický poslanec Mojmír Mamojka (SMER). Podle Kadrnky to evokuje dojem, že titul hejtman získal spíš po stranické než odborné linii.

Kadrnka to uvedl v otevřeném dopise hejtmanovi. Podle Haška se ale Kadrnka místo "věcných témat a řešení problémů jižní Moravy uchyluje k osobním výpadům".

Kadrnka Haškovi vytkl, že neplní veřejný slib a dosud nezveřejnil svou rigorózní práci. Její utajení prý odporuje principu transparentnosti, který si krajští zastupitelé odhlasovali v etickém kodexu.

Hašek tak podle Kadrnky škodí pověsti Jihomoravského kraje.

"Považuji za trapné, že se etického kodexu Jihomoravského kraje dovolává pan Kadrnka, šéf klubu ODS, který jako jediný ze všech klubů v zastupitelstvu nehlasoval pro protikorupční strategii ani pro etický kodex," uvedl hejtman.

Kadrnka vyzval Haška ke třem krokům. Má prý zveřejnit práci na internetu, přestat používat titul JUDr. v dokumentech, které podepisuje jménem kraje, a nechat posoudit svou rigorózní práci kapacitami uznávanými v oboru družstevního práva.

"(Kapacity), které nevyberete vy, ale budou vybrány procesem, který bude zcela transparentní," píše Kadrnka.

Hašek na tyto námitky nereagoval. Uvedl jen, že titul získal řádně obhájením práce a složením zkoušky. V médiích už dřív uvedl, že zveřejní odborný posudek na svou práci. Dosud tak neučinil, i když termín, který si sám dal, vypršel.

Aktuální střet mezi Kadrnkou a Haškem není jejich první názorovou pří.

Hejtman Kadrnku dodnes viní, že před rokem inicioval rozpad někdejší koalice ČSSD s ODS, která jihomoravské hejtmanství ovládala po posledních krajských volbách. Za ODS ji zakládal ještě tehdejší předseda Milan Venclík. Kadrnka víckrát uvedl, že krok odsouhlasilo celé širší krajské vedení.

autoři: Domácí, ČTK | 7. 7. 2011 15:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama