Úsvit jde do voleb s Konvičkou, ten se stane superlídrem

Domácí Domácí
8. 9. 2015 14:17
Hlavní odpůrce islámu v České republice Martin Konvička by měl být superlídrem formace i jejím mluvčím. Koalice chce k sobě připojit ještě stranu Svobodných, na jejich předsedu kandiduje Konvičkův muž Petr Hampl. Ten nyní se svým týmem sestavuje také společný program, jeho obsahem má být hlavně tvrdá protiimigrantská politika.
Martin Konvička.
Martin Konvička. | Foto: ČTK

Praha - Sněmovní opoziční strana Úsvit - Národní koalice bude v nadcházejících sněmovních a senátních volbách kandidovat s podporou iniciativy Blok proti islámu.

Superlídrem a mluvčím formace se stane docent Martin Konvička, oznámil předseda Úsvitu-NK Miroslav Lidinský.

Obě uskupení, která už o možné spolupráci vyjednávala od konce srpna, sestaví společný program.

Ten by měl sepsat společný tým, který povede Petr Hampl z Konvičkovy iniciativy. Ideové konferenci strany by ho měl předložit v prosinci.

Hampl také kandiduje na předsedu strany Svobodných. V případě jeho úspěchu by podle Lidinského vznikla koalice všech tří uskupení.

Jediný, kdo reagoval

"Program naší Národní koalice má dva výchozí mantinely, na jedné straně svoboda jednotlivce mít svou víru, na druhé straně nulová tolerance k politizaci islámu v České republice," řekl k tomu Konvička.

Poslanci Úsvitu podle něj byli jediní, kteří na návrhy Bloku proti islámu reagovali a nabídli pomoc s jejich předložením do Sněmovny.

Podle předsedy poslaneckého klubu Úsvitu Marka Černocha už strana předložila novelu zákona, která zakazuje udělení azylu imigrantům, kteří se dopustí přestupku.

Strana Úsvit - Národní koalice navazuje na hnutí Úsvit, které po vnitřních sporech opustil jeho zakladatel Tomio Okamura.

Budu kandidovat v krajských volbách, tvrdí Martin Konvička ze spolku Blok proti islámu. Jeho výroky na sociálních sítích jsou prý občas úlety, koncentrační tábory a plyn by použil ve válce s IS. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy