Ústřední vojenská nemocnice se odvolala proti pokutě

ČTK ČTK
4. 11. 2012 10:32
Antimopolní úřad udělil pražské nemocnici pokutu 150 tisíc korun
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Ústřední vojenská nemocnice Praha se odvolala proti pokutě 150 tisíc korun, kterou dostala před několika týdny od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na spinální implantáty.

Potvrdil to tiskový mluvčí úřadu Martin Švanda.

Nemocnice pokutu zatím platit nemusí, o případu bude rozhodovat rozkladová komise předsedy antimonopolního úřadu Petra Rafaje.

Podle ÚOHS se nemocnice dopustila několika pochybení. V oznámení o zakázce uveřejněné v informačním systému o veřejných zakázkách a v Ústředním věstníku Evropské unie uvedla, že zakázka nebude rozdělena na části.

V zadávací dokumentaci ale nemocnice předmět plnění rozčlenila do 15 částí, přičemž uchazeči se mohli účastnit soutěže o celou zakázku nebo o libovolný počet částí.

"Chybným oznámením zakázky zadavatel omezil okruh dodavatelů pouze na ty, kteří byli schopni uskutečnit předmět plnění jako celek, a znevýhodnil uchazeče, kteří by byli schopni plnit jen část zakázky," uvedl již dříve Rafaj.

Nemocnice špatně hodnotila nabídky

V pasáži týkající se platebních podmínek v oznámení o zakázce nemocnice uvedla, že faktury bude objednatel hradit do 30 dnů. V zadávací dokumentaci však již figurovala doba splatnosti 60 dnů.

Nemocnice chybně hodnotila také nabídky. U jednoho z uchazečů zapsala do hodnotícího listu dobu dodání do jedné hodiny, zatímco jeho nabídka obsahovala dobu dodání do 12 hodin.

Nedostatky se částečně přenesly i do smluv podepsaných s vybranými uchazeči, v nichž se některé údaje neshodují s údaji v předložených nabídkách. Zákon přitom zakazuje měnit obsah smluv obsažených v nabídkách.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy