Ústavní soud zamítl Rathovu stížnost na Zemana. Prezident zasahuje do mé kauzy, tvrdil exhejtman

Marek Pokorný Marek Pokorný
6. 4. 2018 10:59
David Rath si zapsal další prohru. Ústavní soud odmítl jako neoprávněnou jeho stížnost, v níž požadoval, aby se prezident Miloš Zeman zdržel jakýchkoliv zásahů do jeho korupční kauzy. Rath se na Ústavní soud obrátil poté, co Zeman jeho případ několikrát komentoval například slovy "když u někoho najdeme v krabici od vína šest nebo sedm milionů korun, jsou diskuse o jeho vině či nevině poněkud nepatřičné". Podle Ústavního soudu ale Rath - pokud se cítil poškozen - měl případ nejdříve řešit jiným způsobem, například žalobou na ochranu osobnosti či se obrátit na správní soud. A až poté by mohla přijít na řadu ústavní stížnost.
David Rath
David Rath | Foto: Marek Pokorný

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policie propustila muže, který naboural do brány sídla Merkelové

Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové v centru Berlína, policie ve čtvrtek propustila. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že není důvod muže dále zadržovat. Případ kvůli politickému pozadí prověřuje kriminální policie. K motivu se nevyjádřila, muž ale podobný čin spáchal již před šesti lety, kdy rovněž najel do plotu kancléřství.

Auto 54letý muž popsal nápisy, které byly protiglobalizační. V roce 2014 měl na voze vzkaz o ochraně klimatu a také vyznání lásky. To, že za oběma událostmi stojí jeden člověk, potvrdilo ve středu ministerstvo vnitra.

Německá média bezprostředně po incidentu spekulovala, že muž se mohl potýkat s psychickými problémy. Podle policie ale převoz na psychiatrické oddělení není třeba. Při nehodě, která byla zřejmě úmyslná, se nikdo nezranil, škody na plotu i na voze jsou jen malé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy