Úřady práce přijmou 144 lidí na péči o pěstouny

ČTK ČTK
29. 5. 2013 18:10
Zaměstnanci se budou starat o administrativu ohledně pěstounské péče
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Praha - Úřady práce přijmou 144 nových pracovníků, kteří se budou věnovat administrativě ohledně pěstounské péče.

Na jejich platy a další výdaje, které vznikly s nově přidělenou kompetencí, získají úřady práce z rozpočtové rezervy od června asi 50 milionů korun.

Úřady práce se nově věnují také zavádění pěstounské péče a práci s pěstouny v terénu.

"Posílíme pracoviště v celé České republice, výběr zaměstnanců bude v gesci jednotlivých ředitelů," uvedla ředitelka centrálního úřadu práce Marie Bílková.

Ministerstvo na úřady práce už dříve mimořádně převedlo trvale 250 pracovních míst, dalších 150 zaměstnanců pak dočasně. S nejnovějším personálním opatřením se tak v tomto roce celkově zvýšil počet zaměstnanců úřadů práce o 544 lidí.

Bílková na začátku května uvedla, že díky novým zaměstnancům by se úřady práce měly znovu víc zaměřit na pomoc nezaměstnaným a na jednání s firmami či radnicemi o pracovních příležitostech.

Podle ní se úřady, které mají celkem kolem 8500 zaměstnanců, od loňska soustředily spíš na vyplácení dávek. Znovu by se ale měly víc věnovat i své původní agendě.

Struktura úřadů práce se změnila už od dubna 2011, kdy začal fungovat jeden "superúřad". Zastřešil krajské pobočky s jednotlivými úřady po republice.

Od loňska se pak úřady práce přestaly věnovat jen zaměstnanosti, ale převzaly i část povinností a úředníků od radnic a začaly vyplácet dávky včetně dávek pěstounských.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy