reklama
 
 

Úřady práce přijmou 144 lidí na péči o pěstouny

29. 5. 2013 18:10
Zaměstnanci se budou starat o administrativu ohledně pěstounské péče

Praha - Úřady práce přijmou 144 nových pracovníků, kteří se budou věnovat administrativě ohledně pěstounské péče.

Na jejich platy a další výdaje, které vznikly s nově přidělenou kompetencí, získají úřady práce z rozpočtové rezervy od června asi 50 milionů korun.

Úřady práce se nově věnují také zavádění pěstounské péče a práci s pěstouny v terénu.

"Posílíme pracoviště v celé České republice, výběr zaměstnanců bude v gesci jednotlivých ředitelů," uvedla ředitelka centrálního úřadu práce Marie Bílková.

Ministerstvo na úřady práce už dříve mimořádně převedlo trvale 250 pracovních míst, dalších 150 zaměstnanců pak dočasně. S nejnovějším personálním opatřením se tak v tomto roce celkově zvýšil počet zaměstnanců úřadů práce o 544 lidí.

Bílková na začátku května uvedla, že díky novým zaměstnancům by se úřady práce měly znovu víc zaměřit na pomoc nezaměstnaným a na jednání s firmami či radnicemi o pracovních příležitostech.

Podle ní se úřady, které mají celkem kolem 8500 zaměstnanců, od loňska soustředily spíš na vyplácení dávek. Znovu by se ale měly víc věnovat i své původní agendě.

Struktura úřadů práce se změnila už od dubna 2011, kdy začal fungovat jeden "superúřad". Zastřešil krajské pobočky s jednotlivými úřady po republice.

Od loňska se pak úřady práce přestaly věnovat jen zaměstnanosti, ale převzaly i část povinností a úředníků od radnic a začaly vyplácet dávky včetně dávek pěstounských.

autor: ČTK | 29. 5. 2013 18:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama