Uprchlík Koloc trénuje hokejovou reprezentaci Malajsie

Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 2. 2011 18:29
Na bývalého závodníka je vydán mezinárodní zatykač kvůli vytunelování Rubeny Náchod
Martin Koloc (druhý zleva) jako trenér hokejového týmu Malajsie
Martin Koloc (druhý zleva) jako trenér hokejového týmu Malajsie | Foto: Malaysia Ice Hockey

Praha - Mezinárodně hledaný Martin Koloc vede jako trenér hokejisty Malajsie na Asijských zimních hrách v Kazachstánu.

Královéhradecký soud bývalého automobilového závodníka v nepřítomnosti odsoudil k pěti letům vězení za vytunelování podniku Rubena Náchod.

Mluvčí policejního prezídia Veronika Hodačová potvrdila, že mezinárodní zatykač stále platí. Policejní prezídium předalo informaci o Kolocově pobytu Interpolu, řekla mluvčí serveru iDnes, který o Kolocovi informoval.

Jakmile ministerstvo spravedlnosti obdrží z Interpolu oficiální zprávu, že se Koloce podařilo lokalizovat, začne podnikat kroky vedoucí k jeho vydání do Česka. "Bez oficiální informace Interpolu začít nemůžeme," vysvětlila mluvčí ministerstva Tereza Palečková.

Na útěku od roku 2004

Upozornila, že pokud by byl Koloc v Kazachstánu zadržen, není jeho vydání jisté. Česká republika nemá s touto zemí uzavřenu žádnou smlouvu o vydávání hledaných lidí. Podle mluvčí by bylo možné iniciovat vydání na takzvaném bezesmluvním základě. Záleželo by ale na konkrétních okolnostech případu.

Policisté po Kolocovi pátrají už od roku 2004. Dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích a zakladatel týmu Buggyra čelí obžalobě za vytunelování Rubeny Náchod.

Podle státního zástupce spolu se čtveřicí někdejších manažerů naplánovali sérii transakcí, které gumárenský podnik v letech 1991 až 1994 připravily o peníze. Firmě způsobili škodu ve výši 125 milionů korun, škoda za dalších 128 milionů podniku hrozila.

 

Právě se děje

Další zprávy