reklama
 
 

Únos holčičky rozpletou Němci. Toto byla hra pachatelů

24. 7. 2012 11:27
V nejbližší době bude vyšetřování případu předáno do Německa

Praha - Motiv únosu tehdy ani ne třítýdenní holčičky z Trmic stále není jasný. Možná výměna dítěte za dům s pozemkem v Německu je jen jednou z verzí, kterou policii sdělila pachatelka. Kontakt mezi rodinou dítěte a jejími únosci se nepotvrdil.

Čeští vyšetřovatelé v úterý uvedli, že zadržená žena a muž jsou partneři a motivem by mohla být neschopnost německého páru mít děti. Žena před únosem předstírala těhotenství a zpočátku vypověděla, že dítě porodila ona. To ale vyloučil lékař.

"Jak to známe z historie, ženy, které nemohly mít děti, je unesly. To by mohl být ten prioritní motiv," uvedl Tomáš Landsfeld, ředitel policie Ústeckého kraje.

Policisté ale nadále pracují se všemi vyšetřovacími verzemi.

Kromě osmačtyřicetileté ženy a jejího o dva roky staršího partnera zadržela policie 9. července další dvě podezřelé, matku a dceru pachatelky. Jejich podíl na únosu se ale neprokázal, trestní stíhání jim už nehrozí.

Pachatele i holčičku našla policie pět dní po únosu v Neuwiedu u Koblence. Únoscům by u českého soudu hrozil trest odnětí svobody v délce 2 až 8 let. Podle vedoucího vyšetřovatelů Václava Kabátníka by ale v nejbližší době mělo dojít k předání vyšetřování do Německa. Tam jim hrozí maximálně pětiletý trest.

Pár holčičku unesl 4. července, když se s ní matka procházela v parku. Padesátiletý únosce matku předběhl a dítě jí vytrhl z kočárku. Nasedl s ním do auta a ihned odjel k německým hranicím.

Jeho auto zachytilo několik bezpečnostních kamer, k zadržení pachatelů vedly analýzy více než čtyř set hodin záznamů. Na některých mělo auto českou kradenou značku, na jiných původní německou, která policii přivedla na stopu německé autopůjčovny, odkud zjistili jméno únosce.

Holčička se se svou matkou do Trmic vrátila před týdnem v neděli poté, co analýza DNA potvrdila její totožnost.

autor: Jana Černá | 24. 7. 2012 11:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama