reklama
 
 

Únos fotbalového bosse Kříže soud neprokázal

18. 7. 2012 11:14
Miroslav Kříž je přes dva roky nezvěstný, jeho tělo se dosud nenašlo

Praha - Městský soud zprostil obžaloby Miroslava Rusa, který byl podezřelý z únosu a pravděpodobné vraždy bývalého místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Miroslava Kříže.

Přestože se soudce shoduje se státním zástupcem v názoru, že byl fotbalový boss unesen a zavražděn, nenašel dostatek důkazů na odsouzení obžalovaného.

Nepodařilo se ani prokázat, že by se Rus s Křížem osobně znali. Jedniným důkazem bylo telefonní číslo, které Rus na Kříže měl.

Vyšetřovatelé Rusa podezřívali od začátku a i přes podezření, že únos neorganizoval sám, policie nikoho dalšího neobvinila.

Policii se dodnes nepodařilo odhalit zadavatele únosu a údajné vraždy. Předpokládají, že Rus byl jen vykonavatelem, protože motiv činu zůstává nejasný.

Miroslav Kříž je nezvěstný přes dva roky, jeho tělo se dosud nepodařilo nalézt.

 

Hlavní líčení začalo v úterý, kdy před soudcem Janem Kadlecem vypovídalo několik svědků, včetně Rusovy známé Michaely Fričové, která mu měla s přípravou únosu pomáhat.

Podle státního zástupce odvezl Rus Kříže na neznámé místo a usmrtil ho. Za trestný čin zbavení osobní svobody mu hrozilo až šestnáctileté vězení.

Kříž, který dříve působil také ve statutárních orgánech Viktorie Plzeň, zmizel večer 22. května 2010 poté, co s mobilem u ucha narychlo opustil pražskou restauraci Chagall's.

Rus, který pracuje jako řidič viceprezidenta fotbalového klubu Vlastimila Spěváka, ho podle policie v předcházejících měsících sledoval za pomoci Michaely Fričové. Ta se měla kvůli tomu přestěhovat do bytového komplexu v Praze Na Hřebenkách, kde Kříž žil.

Rus vinu popírá

Obžaloba tvrdí, že v osudný večer ho z restaurace vylákal "pod záminkou získání možnosti vyplnění směnky na 50 milionů korun", a to mobilním telefonem, který si opatřil přímo pro tento účel.

Podle výpovědi Tomáš Petery, majitele Baníku Ostrava, který Kříže viděl jako poslední, měl bývalý fotbalový boss v průběhu jednání na stole oproti zvyklostem vyložených pět mobilních telefonů, telefonát tedy zřejmě očekával.

Rus obžalobu od začátku odmítal. V den jeho zmizení byl prý doma a Kříže ani neznal.

autor: Domácí | 18. 7. 2012 11:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama