Univerzita zažaluje Neumannovou a její tým. Kvůli dluhu

Martina Machová Martina Machová
25. 5. 2009 12:05
Další instituce se rozhodla řešit dluhy po MS 2009 soudně
Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Technická univerzita v Liberci připravuje žalobu na organizátory mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Tým Kateřiny Neumannové jí dluží více než osm milionů korun za pronájem kolejí a menzy. Aktuálně.cz to dnes potvrdila mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

"O podání žaloby na organizační výbor rozhodne pan rektor do středy 27. května," uvedla mluvčí. Splatnost faktury přitom vypršela již v dubnu.

Reakci Kateřiny Neumannové redakce Aktuálně.cz zjišťuje. Momentálně nebere mobilní telefon a nereaguje ani na dotazy zaslané pomocí SMS.

Nebyla by to přitom první žaloba, která se v souvislosti s dluhy po šampionátu chystá.

Redakce Aktuálně.cz již minulý týden informovala o žalobě podnikatelky z Liberecka, jež se na soud obrátila v dubnu. Částka, kterou vymáhá, se ovšem pohybuje "pouze" kolem 60 tisíc korun.

Rozpočet samotné organizační části akce měl původně činit zhruba půl miliardy korun. 200 milionů měla organizátorům dát mezinárodní lyžařská federace, zbytek si měli lidé kolem Neumannové zajistit sami vlastním marketingem a prodejem vstupenek.

Přesto stát přilepšil organizátorům 189 miliony korun, dalšími 15 miliony přispěl i kraj. Celkově pak stálo pořádání mistrovství v libereckém Vesci a na Ještědu veřejné rozpočty dvě miliardy korun.


 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy